Paragliding škola PerfectFly Banská Bystrica

"Paragliding je nepochybne ten najúžasnejší a jedinečný spôsob lietania, jeho krásu je ťažké opísať slovami, nie je to len také obyčajné lietanie, je to totálny relax, dokonalé spojenie tela a mysle s prírodou, človek bezhlučne plachtiaci vzduchom, pozorujúc svet z vtáčej perspektívy sa skratka cíti nadpozemsky. Paragliding je spojenie lietania cestovania a turistiky v jednom, nie je to len šport, je to životný štýl, pri ktorom zažiješ nezabudnuteľné chvíle v spoločnosti skvelých ľudí. Tí ktorý to raz skúsia už nikdy nebudú chcieť prestať. Ak chceš Paragliding vyskúšať aj ty, si na správnej adrese. V našom výcvikovom stredisku PerfectFly Banská Bystrica ťa do sveta paraglidingu „zasvätia“ Inštruktori ktorý sa paraglidingu aktívne venujú dlhé roky a patria k TOP pilotom na Slovensku a svoje skúsenosti a schopnosti s nadšením odovzdávajú naším študentom."

Paragliding škola PerfectFly Banská Bystrica

Škola paraglidingu PerfectFly bola založená v roku 2003 bratmi Vyparinovcami ktorý sa už dlhé roky pohybujú na výslní tohto športu. Škola veľmi úspešne pôsobí na východnom Slovensku, kde doposiaľ vychovala už stovky študentov z ktorých sa až 75% venuje paraglidingu aj naďalej. Vďaka popularite a veľkému úspechu tejto školy vznikla samostatná sesterská pobočka v Banskej Bystrici ktorú založili inštruktori Maroš a Ľuboš Kravecovci.

 

 

Prečo absolvovať paraglidingový kurz práve u nás ?

 • Oficiálne povolenie od LAA SR na prevádzkovanie našej školy je samozrejmosťou.
 • Po úspešnom absolvovaní výcviku vám bude vystavený pilotný preukaz na požiadanie aj medzinárodný pilotný preukaz IPPI.
 • Výcvik prebieha podľa platnej výcvikovej osnovy ZL-1.
 • Počas výcviku sa vám budú venovať skúsený inštruktori ktorý sa paraglidingu sami aktívne venujú a ročne nalietajú vyše 150hodín.
 • Individuálny prístup k žiakom, na jedného inštruktora pripadajú maximálne traja žiaci.
 • Pri výcviku je kladený dôraz predovšetkým na bezpečnosť! Preto v našej škole používame tú najmodernejšiu paraglidingovú výstroj.
 • Kurzy paraglidingu sú intenzívne, výcvik prebieha od rána až do večera, snažíme sa čo najviac využiť letové počasie k čomu prispieva vynikajúca znalosť miestnych terénov a počasia.
 • Teoretická časť výcviku prebieha väčšinou počas nepriaznivého počasia alebo po skončení letového dňa. Prednášky sú spestrené videoprojekciou.
 • V našej škole vás nebudeme učiť len štartovať a pristávať, budeme vás učiť lietať.
 • Naša škola ako jedna z mála učí už počas základného kurzu paraglidingu lietanie v termike, používanie speed systému ako aj nácvik neštandardných letových režimov.
 • Po absolvovaní paraglidingového kurzu vám radi poradíme s výberom vhodnej výstroje na paragliding či už novej alebo použitej. Ako jediný vám vieme naozaj objektívne vybrať paraglidingovú výstroj na mieru, vzhľadom na to že sme výhradnými distribútormi až šiestych TOP svetových značiek! Zatiaľ čo v iných školách vám ponúknu jednu maximálne dve.
 • Naši študenti majú u nás zľavu 5% na zakúpenie paraglidingovej výstroje.

 
Joomla SEO powered by JoomSEF