OUR PRODUCTS FOR PARAGLIDING:

 

 

 


 

 

Paragliding ballast systém,  alebo ak chcete po slovensky tak jednoducho vak na vodu je náš nový produkt ktorý by sme Vám radi predstavili na nasledovných stránkach...

Úvod:

Výrobcovia paraglidingových krídel sa v dnešnej dobe snažia svoje produkty vyrábať v čo najviac veľkostiach tak aby vyhoveli podľa možností čo najväčšiemu počtu zákazníkov, no aj napriek tomu má veľa pilotov problém „dovážiť sa“  presne na  svoj padák. Keď sme začínali s paraglidingom my tak sme tento problém vôbec neriešili a mysleli sme si že 5kg hore dole nehrá žiadnu rolu, no dnes už veľmi dobre vieme že sme nemali pravdu a že pre dosiahnutie optimálnych letových vlastností je správna vzletová hmotnosť  každého padáku nesmierne dôležitá. Skúsený piloti určite vedia o čom hovorím, veď prečo inak by zo sebou vláčili na kopec ťažkú záťaž. Žiaľ vo veľa prípadoch ľudia improvizujú  a nosia ako záťaž vodu v PET fľašiach alebo iné ťažké predmety, neraz som sa stretol s riešením použiť ako záťaž skalu čo sa povaľuje okolo štartu :) takéto riešenie však nie je  vôbec bezpečné nehovoriac o tom ak sa pilot rozhodne takejto záťaže počas letu zbaviť. Na pretekoch je takáto záťaž vyslovene zakázaná!  Preto sme  v časoch keď sme začínali závodiť boli nútený túto problematiku nejako vyriešiť. Začalo to hľadaním rôznych vodných vakov ktorých použitie skoro vo všetkých prípadoch skôr či neskôr skončilo neželaným vytečením v tých horších prípadoch mokrou sedačkou a samozrejme aj mokrým ZP a verte mi nie je nič horšie ako keď na štarte alebo už vo vzduchu zistíte že sa vám roztrhol vodný vak.  Preto sme hľadali riešenie ako s týmto problémom skoncovať  a po niekoľkých rokoch skúšania a testovania sa nám to myslím podarilo. Vyrobili sme extrémne odolný balast ktorý sa vyznačuje 100% spoľahlivosťou a dlhou životnosťou. Veď uvážte sami !

lasty vyrábame v dvoch veľkostiach 10 litrový a 5 litrový.

 

Na zadnej strane je umiestnený praktický zips pre vloženie vnútorného vaku.

Popis:

Paragliding ballast systém je navrhnutý tak aby vydržal používanie v tých najnáročnejších podmienkach a ostal pri tom 100% vodotesný. V druhom rade sme dbali na to aby bol maximálne praktický a aby vyhovoval požiadavkám pilotov. Vďaka svojmu oválnemu tvaru sa dá umiestniť do ktorejkoľvek sedačky ktorá disponuje priestorom na ballast, či už pod zadkom alebo v prednom pulte. Samotný ballast  sa skladá z dvoch častí z vonkajšieho obalu a samotného vnútorného vodného vaku. Vonkajší obal je z pevného PVC materiálu podobného autoplachtám je to pogumovaná textília to znamená že pri namočení nenasiakne vodou. Vnútorný obal je z Polyetyénu ktorý je zosilnený AL fóliou.  Celý ballast je obšitý špeciálnou lemovkou ktorá má pevnosť v ťahu až 95kg. Na vrchnej strane je prišité ucho na nosenie v ruke a na bočnej strane je demontovateľný popruh na nosenie ballastu cez rameno. Na zadnej strane sa nachádza zips ktorý slúži na vybratie vnútorného vodného vaku. Na napúšťanie a vypúšťanie slúži vystužená hadica na konci ktorej sa nachádza malý guľový ventil ktorý umožňuje bezproblémové vypustenie vody aj počas letu. Pri ventile sa nachádza skladací silikónový lievik ktorý sa nastokne na koniec hadice a umožní tak napustenie balastu z akéhokoľvek vodného zdroja!

Praktický skladací silikónový lievik, otočný ventil, napúšťanie vody do balastu.

Ballast je natoľko odolný že bez problémov vydrží aj hmotnosť dospelého človeka.

 

Ballast môžete počas letu vypustiť pomocou hadice.

 

Rozmery:

5 litrový ballast- výška: 41cm, šírka: 33cm, hmotnosť: 360g, Max objem: 6L

10 litrový ballast- výška: 51cm, šírka: 41cm, hmotnosť: 480g, Max objem: 11,5L


Použité materiály:

Pri vývoji sme kládli maximálny dôraz na kvalitu, preto používame len tie najkvalitnejšie materiály!

Vonkajší obal: plastex

Vnútorný obal: Polyetylén/AL, potravinársky nezávadný

Lemovka: Mouka Tišnov, 25mm (950N)

Rúčka, Popruh: Mouka Tišnov, 25mm (9500N autopás )

 

CENY SÚ VRÁTANE DPH! ALL PRICES INCLUDE VAT!


 

SIZES AND SHIPPING

OBJEDNÁVKY/ORDERS: info@paraglidingskola.sk, +421 918 027 388

 
Joomla SEO powered by JoomSEF