(stránka je optimalizovaná pre novšie verzie prehliadačov IE 7, Mozilla 8 a novšie)

Vitajte na stránkach paraglidingovej školy PerfectFly Banská Bystrica.

Nájdete tu informácie o našej škole paraglidingu, tandem paraglidingu, obchod paraglidingovej výstroje,
informácie paraglidingového klubu GlideFly Banská Bystrica ako aj výsledky súťaží, predpoveď počasia
a aktuálne novinky vo svete paraglidingu.
Ďakujeme že ste navštívili náš web.

---

-----------------------------------------------------------

--------------------------------NOVINKY VO SVETE PARAGLIDINGU

 

 


"Rukavice basisrausch.ch už aj na SLOVENSKU!

 

Sme naozaj radi že vám môžeme ponúknuť ako prvý na Slovensku produkty značky basisrausch.ch ktorá vyrába špeciálne rukavice pre potreby pilotov paraglidingu. Informácie o jednotlivých modeloch a promotion cenách nájdete TU.

POPONÁHĽAJ SA! ŠPECIÁLNE CENY PLATIA NA PRVÝCH 6 OBJEDNÁVOK!!! AKCIA NA PROMO CENY UPLYNULA!

Sleduj nas aj na FB:

fb.me/basisrauschSVK

 

 


"ORDER HERE YOUR PARAGLIDING BALLAST SYSTEM

 

PARAGLIDING BALLAST SYSTEM alebo jednoducho vak na vodu, tak sa volá náš nový produkt. Už pred výše dvomi rokmi sme sa začali zaoberať myšlienkou ako prispôsobiť svoju vzletovú hmotnosť na konkrétne podmienky. Vyskúšali sme niekoľko prototypov kým sme sa dopracovali do finálnej verzie ktorá by spĺňala všetky požiadavky a to hlavne 100% vodotesnosť, pevnosť, odolnosť, praktickosť a hlavne  SPOĽAHLIVOSŤ! Z väčšiny predošlých pokusov sme mali nedobré skúsenosti... buď povolil ventil, sáčok, odpojila sa hadica alebo sa ballast pri napúštaní zamočil a ostal mokrý, skratka potopa. V lepšom prípade pri preprave v horšom za letu v sedačke. No konečne môžete na tieto obavy a starosti zabudnúť s naším novým ballastom sa to určite nestane. :)  Množstvo pilotov ani len netuší ako výrazne ovplyvňuje letové vlastnosti a aj výkon ich krídla práve správne "dováženie" na potrebnú vzletovú hmotnosť. Keďže produkt, ktorý by spĺňal všetky tieto požiadavky  sme nikde nemohli zohnať a neustále sme sa stretali s rôznymi "improvizáciami" pilotov, rozhodli sme sa pre sériovú výrobu. A tak vám dnes chceme oficiálne predstaviť náš nový produkt PARAGLIDING BALLAST SYSTEM.. ČÍTAJ VIAC

 

 


"Paragliding Winter Cup 2014

Sezónu už máme viacmenej v plnom prúde a aktuálne máme za sebou aj prvý tohtoročný pretek Winter Cup 2014 ktorý sa konal v dňoch 26.-30.3.2014 na Slovinskom Lijaku blízko mesta Nová Gorica. Prvé dva dni boli zrušené z dôvodu známeho silného severného vetra "Bora wind". No tretí deň to už len z ľachka doznievalo a od skorého rána to vyzeralo že sa konečne poletí aj keď to nebolo uplne na 100%. Ako sme tak čakali na utíchnutie vetra, oblačnosť zo severu zatienila takmer celú dolinu a tí čo stihli využiť posledné lúče slnka a získať vhodnú štartovnú pozíciu doleteli po trati najďalej :) čo stačilo nato, aby bol task platný. Štvrtý deň to už vyzerá konečne na seriózny task a vypísaná bola 100km disciplína cez niekoľko otočných bodov roztratených po celom okolí. Podmienky boli vynikajúce aj keď iba bezoblačná termika, takže to bol dosť vabank a kto neletel v skupine tak letel "naslepo". Do cieľa však nakoniec dolieta 7 pilotov a víťazom tasku sa stal Aaron Durogati s Talianska na Boomerangu 9. Medzi ženami prvé a celkovo 5. miesto obsadila Nicole Fedele s padákom ICEPEAK 7 - PRO. Posledný deň máme vypísanú trať 68km, podmienky sú viacmenej rovnaké ako predchádzajúci deň až na silnejúci JZ vietor ktorý sem tam robil pilotom problémy pri nachádzaní termiky nízko nad zemou. Do cieľa však nakoniec dolieta až 57pilotov a víťazom tasku sa stal Jurij Vidič zo Slovinska na ENZE. Celkovo tieto preteky hodnotím ako veľmi vydarené aj organizačne zabezpečené, zo všetkým ako sa patrí. Celkové výsledky ako aj výsledky jednotlivých taskov nájdete vo VÝSLEDKOVOM SERVISE. videjko s prvého letového dňa nájdete TU.

 

 


"Nová norma CCC (CIVL Competition Class) alebo na čom budeme závodiť v roku 2015 ?

CCC

Článok o novej norme súťažných krídel CCC

 

 


" Sledujte superfinále svetového pohára v paraglidingu 2013

Super final BRAZIL 2014

Tu môžete sledovať aktuálne výsledky SUPERFINÁLE PWC 2013 ktoré sa bude konať od 14. - 25.1.2014 v Brazílii.

 


"Sme exkluzívnym partnerom jedného s najväčších a najnavštevovanejších internetových bazárov v ČR a SR

Klikni a dozvieš sa všetko o tom, ako overenie prebieha...

 

Chcete predať vašu výstroj ? Neviete ju oceniť,  zhodnotiť jej stav ? Zvýšte šance na rýchli predaj vašej výstroje a nechajte si ju u nás preveriť!  Pre Slovensko ako jediný spolupracujeme a overujeme inzeráty tohoto známeho paraglidingového bazáru v Čechách a na Slovensku.

 


"Vytvorili sme YouTube kanál pre zdieľanie našich videí ;)

 


"GPS a záznam tracklogov

Ako ste si určite viacerý všimli pre sezónu 2014 došlo k niektorým zmenám v Slovenskom CrossCountry. Ak chcete vedieť prečo a s akou pravdepodobnosťou bude váš výkon neplatný aj keď ste vlastne nič neporušili, prečítajte si TENTO článok.

 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 4
Joomla SEO powered by JoomSEF