"Sme exkluzívnym partnerom jedného s najväčších a najnavštevovanejších internetových bazárov v ČR a SR

Klikni a dozvieš sa všetko o tom, ako overenie prebieha...

 

Chcete predať vašu výstroj ? Neviete ju oceniť,  zhodnotiť jej stav ? Zvýšte šance na rýchli predaj vašej výstroje a nechajte si ju u nás preveriť!  Pre Slovensko ako jediný spolupracujeme a overujeme inzeráty tohoto známeho paraglidingového bazáru v Čechách a na Slovensku.

 


"Vytvorili sme YouTube kanál pre zdieľanie našich videí ;)

 


"GPS a záznam tracklogov

Ako ste si určite viacerý všimli pre sezónu 2014 došlo k niektorým zmenám v Slovenskom CrossCountry. Ak chcete vedieť prečo a s akou pravdepodobnosťou bude váš výkon neplatný aj keď ste vlastne nič neporušili, prečítajte si TENTO článok.

 


"NOVINKA OZONE MANTRA M6!

MANTRA M6

OZONE PARAGLIDERS MANTRA M6 Tak a je to vonku! Prvá veľkosť (MS) Mantry M6 už prešla testami s certifikáciou EN-D. Na začiatok par technických parametrov: štíhlosť: 6,92,  66komôr, trojraďák samozrejme shark nose :) Oproti predchodcovi Mantre M4 má o 23% menej šnúr a výkon vyšší až o (0,8- 1,0 v plnom rozsahu rýchlostí - údaj výrobcu). Už sa teším na prvé reakcie od pilotov. Myslím že tento padáčik bude opäť hviezdiť na popredných priečkach výsledkových listín ;)

 


"Slovenský pohár v paraglidingu 2013

Slovensky pohar 2013

Sezóna 2013 je už takmer za nami a aj napriek početným diskusiám na začiatku sezóny ako spropagovať a zlepšiť účasť na Slovenskom pohári, mám pocit že situácia sa oproti minulým rokom stále len zhoršuje. Jedným z hlavných dôvodov nízkej účasti pilotov na SP je slabá informovanosť o termínoch konania kôl Slovenského pohára. Športová komisia na začiatku sezóny prisľúbila že bude tento problém riešiť, no bohužiaľ to ostalo len pri prázdnych slovách, dokonca som sa stretol zo situáciou kedy jeden z členov ŠK ani nevedel o termíne konania kola SP. Len vďaka pár "skalným" ľudom  sme dokázali zachrániť čo sa dá a odlietali sa dve platné kolá a to naozaj veľmi vydarené! Lietalo sa všetky dni a platných bolo všetkých 8 TASKOV, :))) čo považujem naozaj za veľký úspech! Od posledného kola už prešiel týždeň a výsledky stále nie sú nikde zverejnené! Keďže predseda športovej komisie má "plné ruky práce s vybavovaním zvýšenia hranice priestoru triedy G a snaží sa zlepšiť podmienky lietania na Slovensku", tak som sa rozhodol že mu pomôžem aspoň zo zverejnením výsledkov SP 2013.

výsledky: Victoria CUP 2013, Podbrezová CUP 2013 (jedná sa o predbežné a neoficiálne výsledky, nakoľko niektorý piloti nemajú v nich uvedený padák na ktorom leteli)

 


"13th World Paragliding Championship - Sopot, Bulharsko.

WPC 2013

Len pred pár dňami sme sa vrátili z Bulharského Sopotu kde sa tohto roku konali 13.-26.7.2013 13-te majstrovstvá sveta v paraglidingu. Na štart sa postavilo 146 pilotov z 38krajín sveta. Slovensko zastupovali štyria piloti v zložení Peter Vyparina, Štefan Vyparina, Peter Vrabec a aktuálny majster slovenska Adrián Liptai. Lietalo sa naozaj veľa a pilotov tu otestoval takmer každý druh počasia. Po úspešne odletených 5. TASK-och sa stal majstrom sveta pre rok 2013 - Jeremie Lager z Francúzka a s pomedzi žien Klaudia Bulgakow z Polska. Kompletné výsledky ako aj replay jednotlivých taskov najdete TU. fotogaléria od Martina Scheela.

 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 Dopredu > Koniec >>

Stránka 2 z 6
Joomla SEO powered by JoomSEF